ÜNİVERSİTEMİZ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERLE TÜRK KÜLTÜR GECESİ DÜZENLEDİ

Üniversitemizde öğrenimlerine devam eden 52 farklı ülkeden 952 öğrenci ‘Kültürel Gece’ etkinliğinde bir araya geldi.

Erasmus Değişim Kulübümüz tarafından Üniversitemizde ‘Kültürel Gece’ etkinliği gerçekleştirildi. Bu akademik yıl ile birlikte 52 farklı ülkeden 952 uluslararası öğrenci sayısına ulaşan Üniversitemizde etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

Kutlubey Kampüsü Sayısal Derslik Binası Konferans Salonu ile birlikte fuaye alanında gerçekleştirilen ‘Kültürel Gece’de öğrenciler Türk kültürüyle tanıyarak, kendi gelenek ve göreneklerini tanıtma fırsatı buldu.

Her etkinlikte farklı bir ülkenin tanıtılacağı programın ilkinde, Bartın başta olmak üzere Türkiye’nin turizmi, kültürü, yemekleri, milli günleri ile farklı tarzlardaki müziklerine yer verildi. Farklı ülkelerden Üniversitemize gelerek öğrenimlerine devam eden öğrenciler programı ilgiyle takip etti.

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte Üniversitemizin büyük bir aile olduğunu ifade eden Erasmus Değişim Kulübü Başkan Yardımcısı Muhammed Yusuf Karadeniz, “Üniversitemizde öğrenim görmekte olan uluslararası öğrenci kardeşlerimize Türkiye'nin güzelliklerini ve misafirperverliğini anlatmak, bizleri daha iyi tanımalarını sağlamak için bu etkinliği gerçekleştirdik. Onların şehrimize hem biran önce adapte olmasını hem de birlikte, eğlenerek öğrenmeyi amaçladık. Kulüp olarak bundan sonraki sürece misafir öğrencilerimizin ülkelerini tanıtacağı kültürel geceler ile devam edeceğiz.” dedi.

ÖNEMLİ LİNKLER TANITIM MEVZUAT İLETİŞİM
Avrupa Komisyonu E+ Tanıtım Günü Dış İlişkiler GK Yönergesi Erasmus Koordinatörlüğü
T.C. AB Bakanlığı E+ Bilgilendirme Toplantıları E+ Yönergesi Öğr. Gör. Ahmet YİRMİBEŞ
Yükseköğretim Kurulu Giden Öğrenci Oryantasyonları E+ Usul ve Esaslar Erasmus Kurumsal Koordinatörü
Türkiye Ulusal Ajansı E+ Kulübü E+ Uygulama El Kitabı E-posta: ayirmibes@bartin.edu.tr
Bartın Üniversitesi E+ Tanıtım Materyalleri   Telefon: +90 378 223 51 55
ISCED Kodları Faaliyet Raporları   Ofis E-posta: ulik@bartin.edu.tr
E+ Öğrenci Beyannamesi     Ofis Telefon: +90 378 223 51 55